Artykuły Rozrywka

Sonda Juno dotarła na orbitę wokół Jowisza

Sonda Juno - NASA
Napisane przez Robert Miroszewski

Wystrzelona w 2011r. sonda Juno szczęśliwie dotarła na orbitę wokół Jowisza. NASA w komunikacie prasowym podała, że cała operacja zakończyła się powodzeniem i 5 lipca 2016r. sonda rozpoczęła wchodzenie w orbitę Jowisza.

Urządzenie wyposażone jest w kilka instrumentów przygotowanych do oceny złożoności chemicznej i fizycznej planety. Praca naukowa sondy rozpocznie się po przygotowaniu systemów do prowadzenia badań. Jak podaje NASA, może to potrwać nawet kilka miesięcy, tak aby praca naukowa sondy rozpoczęła się w październiku 2016r.

Naukowcy mają nadzieję, że wyniki badań planety odpowiedzą na kilka istotnych pytań odnośnie powstania Układu Słonecznego oraz Drogi Mlecznej.

Projekt Sonda Juno zakończony powodzeniem?

Chyba nie możemy jeszcze mówić o projekcie zakończonym z powodzeniem. Ciężko też by było wskazać produkty projektu, jednak z całą pewnością możemy rzec, że ważny kamień milowy właśnie został osiągnięty.

Nie mamy zbyt wielu informacji o tym jak wygląda zarządzanie projektami w NASA ale możemy sobie tylko wyobrazić, że jest to praca niezwykle ciekawa i skomplikowana. Popularne w korpo słowniku stwierdzenie “It’s not a rocket science” nabiera tam zupełnie innego znaczenia.

Z całą pewnością należy jednak śledzić poczynania NASA, są to ważne lekcje z punktu widzenia całego obszaru zarządzania.

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl