Aktualności Finanse i Zarządzanie

PMDays czyli niezwykła inicjatywa studencka!

Napisane przez Robert Miroszewski

Już 19 kwietnia 2017 rozpoczyna się największa studencka konferencja o tematyce zarządzania projektami. Już dwunasty raz z rzędu odbędzie się Project Management Days czyli trzydniowa konferencja organizowana wraz z Katedrą Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest to jedno z największych tego typu wydarzeń skierowanych do studentów oraz specjalistów z branży zarządzania projektami.

Program został podzielony na cztery bloki tematyczne:

  1. Podstawy Zarządzania Projektami i Narzędzia w Zarządzaniu Projektami – Skierowany do osób rozpoczynających swoją przygodę z zarządzaniem projektami. Treści wykładów i warsztatów przedstawione w tym bloku skupią się na najważniejszych aspektach związanych z prowadzeniem projektu. Będą okazją do poznania od podstaw pracy Project Managera. Skuteczne Zarządzanie Projektami wymaga odpowiedniego wsparcia poprzez użycie właściwych narzędzi. Dotyczy to zarówno wsparcia technologicznego, jak i zastosowania metodyk.
  2. Soft skills – Proponowany chcącym pracować nad umiejętnościami liderskimi. Blok ten to zestawienie części kluczowych umiejętności miękkich jakimi powinien wyróżniać się skuteczny Project Manager. Tematy wykładów i warsztatów zostały skonstruowane tak, aby uwzględnić specyfikę dzisiejszych projektów, które ze względu na postęp technologiczny, globalizację oraz powszechność informacji, różnią się od tradycyjnych „podręcznikowych” przedsięwzięć.
  3. Projekty branżowe – Prezentacja specyfiki projektów z obszaru między innymi telekomunikacji, informatyki, bankowości, finansów, ubezpieczeń, farmaceutyki, budownictwa czy energetyki będzie doskonałą okazją do zdobycia nietuzinkowej wiedzy dotyczącej realizacji projektów w konkretnej grupie przemysłowej.
  4. Niekonwencjonalne Zarządzanie Projektami – Zarządzanie projektami stosowane jest również w sferach życia codziennego i życiu społecznym między innymi w teatrze, filmie, rozrywce, sporcie, wojsku, medycynie, czy edukacji. Tematyka wykładów ma na celu odkrycie dotąd niespopularyzowanego myślenia o szerokim zasięgu zarządzania projektami.

Celem wydarzenia jest propagowanie wśród studentów wiedzy z zakresu Zarządzania Projektami oraz inicjowanie networkingu wśród uczestników i partnerów konferencji.

Cena udziału w konferencji: 489zł

Data i miejsce: 19 – 21.04.2017 Warszawa

Więcej informacji oraz zapisy: pmdays.pl

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl