Recenzje Technologie

Google Home, czy warto kupić?

Napisane przez Robert Miroszewski

Inteligentny głośnik to z pewnością ciekawy gadżet dla osób, które chcą skompletować podstawowy ekosystem powiązanych urządzeń w swoim domu. Jednym z ciekawszych urządzeń tego typu jest Google Home, który z pomocą pokładowej asystentki potrafi wykonać wiele ciekawych komend ale…

No właśnie, asystent Google, który jest centrum sterowania głośnikiem nie rozumie i nie mówi w języku polskim. Nowy asystent firmy z Mountain View mówi tylko po angielsku i niemiecku. Dodatkowo, nawet jeżeli będziemy porozumiewać się z asystentem w języku angielskim to istnieje wiele usług i komend, których asystent wykonać nie może. Ograniczeniem może być np. niewielka (w porównaniu do np. USA) szczegółowość map w Polsce. Dodatkowo poprzez brak możliwości rozumienia polskiego dialektu asystent może źle zrozumieć wypowiadaną przez nas nazwę ulicy.

Na plus zasługuje z pewnością fakt, że już teraz bez przeszkód możemy na taki głośnik wrzucić muzykę prosto ze smartfona (zarówno z systemem Android jak i iOS). Niestety jak na poziom cenowy urządzenia, nie jest to wystarczająca funkcjonalność aby można było z czystym sumieniem stwierdzić, że warto wydać taką sumę.

Z kilku źródeł wiadomo, że Google pracuje nad asystentem w wersji polskiej. Gdyby plotki obróciły się w rzeczywistość, użyteczność Google Home zdecydowanie by wzrosła. Może zatem warto zaryzykować z zakupem?

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl