Aktualności

Apple przeprasza za spowalnianie iPhone’a i oferuje wymianę baterii

Apple przeprasza swoich klientów
Napisane przez Robert Miroszewski

Ostatnimi czasy szerokim echem odbija się sprawa spowalniania starszych modeli iPhone’a przez Apple. Sprawa znana była od dawna, jednak dopiero teraz, gdy Apple przyznało, że taka funkcja działa na starszych modelach iPhone z najnowszym iOS 11 afera wybuchła na dobre.

Aby być sprawiedliwym należy zaznaczyć, że funkcja zmniejszania wydajności procesora działa tylko w momencie, gdy stan baterii urządzenia jest zły. Zdaniem Apple taki zabieg pozwala zachować wydłużony czas pracy telefonu, kosztem jego wydajności. Wielu konsumentów w pozwie przeciwko Apple podnosi, że nie mieli świadomości działania takiej funkcji na ich urządzeniach lub po prostu Apple nie zapytał ich o zgodę na celowe ograniczanie wydajności urządzeń.

Konkurencja nie śpi i doskonale wykorzystuje okazję do wbicia kolejnej szpilki swemu konkurentowi. Wczoraj Motorola i HTC wydały oświadczenie, w którym deklarują, że nie spowalniają swoich urządzeń. Podobny zabieg w dniu dzisiejszym wykonał Samsung oraz LG.

Apple przeprasza i zaprasza na wymianę baterii

W biegu wydarzeń Apple wydało list, w którym wyjaśnia i przeprasza za całą sytuację. Jednocześnie firma z Cupertino zaprasza na wymianę baterii w iPhone 6 lub niższym w cenie niższej o 50$, czyli 29$. Wymiany w cenie promocyjnej można dokonać w dowolnym momencie w 2018 roku.

Jak wspomniane jest w liście, Apple na początku 2018 roku wyda aktualizację systemu iOS dając użytkownikom więcej informacji odnoście zdrowia baterii i powiązanej z tym faktem wydajności urządzenia.

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl