Artykuły Rozrywka

Arts & Culture – kultura całego świata w zasięgu ręki od Google

Napisane przez Robert Miroszewski

Stwierdzenie, że internet daje nam dostęp do światowych zasobów wiedzy to choć prawdziwe to nieco oklepane już powiedzenie. Gdy myślimy o tych wielkich zasobach wiedzy i doświadczeń dochodzimy do wniosku, że nie codziennie korzystamy z nich tak jak byśmy mogli. Rozmyślając o planie swojego przeciętnego dnia doszedłem do wniosku, że zdecydowanie brakuje mi nieco sztuk pięknych oraz historii. Chwilę potem sięgnąłem po smartfona i zacząłem szukać. I znalazłem Google Arts and Culture.

Usługi Google zadziwiają mnie od dawna. Mocno dopracowane mapy z nawigacją, przeglądarkowy pakiet office, system reklamowy z ogromnym wsparciem dla organizacji pozarządowych w formie programu Google ad grants, nowe smartfony klasy premium, przeglądarka Chrome… generalnie wymieniłem może z 10% działalności Google. Nikt w dzisiejszych czasach nie wyobraża sobie internetu bez usług od firmy z Mountain View. Tymczasem warto poznać kolejną z aplikacji tej firmy – Arts & Culture.

Jeżeli dawno nie byłaś/eś w muzeum, chcesz poznać ciekawe historie lub szukasz pomysłu na weekend to aplikacja Google Arts & Culture jest jak znalazł. Zaraz po zainstalowaniu trafiamy do wielkiej bazy muzeów, wystaw, historii, artykułów i eksponatów, które z poziomu aplikacji lub strony web możemy podziwiać.

  

 

Aplikacja jest dostępna jedynie z języku angielskim ale posiada również mnóstwo zdjęć i intuicyjny interfejs więc jej obsługa nie powinna stanowić problemu nawet osobom, które nie znają tego języka.

Podczas wolnego wieczoru lub planowanej wyprawy do innego miasta polecam przeszukać aplikację a na pewno znajdziesz ciekawe historie, które być może czymś Cię zainspirują.

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl