Media Recenzje

Czy warto płacić za szablon pod WordPress? Recenzja motywu do 200zł

Napisane przez Robert Miroszewski

Decydując się na postawienie strony internetowej, bloga lub sklepu na popularnej platformie WordPress musimy zastanowić się nad doborem odpowiedniego szablonu witryny. Do wyboru mamy w zasadzie trzy możliwości:

  1. Wykonać szablon samodzielnie,
  2. Zainstalować bezpłatny szablon,
  3. Zainstalować jeden z płatnych szablonów.

Z własnego doświadczenia wiem, że najszybszym a jednocześnie pozwalającym osiągnąć zamierzony efekt rozwiązaniem jest wybór płatnego, lecz niedrogiego szablonu.

Darmowe szablony WordPress bardzo często nie oferują tak bogatych funkcjonalności i profesjonalnego wizerunku jak ich płatne odpowiedniki, co oczywiście jest zrozumiałe ponieważ zbudowanie profesjonalnego wizerunku strony www wymaga pracy, a więc kosztuje.

Gdzie zatem szukać tanich, profesjonalnych szablonów WordPressa?

Miejsc z niedrogimi szablonami pod WordPress znajdziemy dużo, jednak nie wszystkie sklepy czy markety oferują profesjonalne wsparcie czy niedrogie dodatki do naszego nowego szablonu. Sam korzystałem dotychczas z kilku miejsc, jednak niedawno moją uwagę przyciągnęły szablony od TemplateMonster.

Ostatnimi czasy TemplateMonster odmienił wizualną i jakościową stronę swojego marketu, dzięki czemu łatwiej odnajdziemy szablon , który nas interesuje. Warto dodać, że strona marketu jest dostępna w polskim języku a opinie dotyczące szablonów sprzedawanych na tej platformie są na wysokim poziomie. Aby nie podpierać się jedynie opiniami innych ludzi, postanowiłem przetestować sklep na własnej skórze.

Czy warto kupić szablon na Template Monster?

Do testów wybrałem szablon MrGizmo, który charakteryzuje się ciekawym układem treści, bogatą prezentacją kolorystyczną i niesamowicie nowoczesnym charakterem. Szablon ten podbił moje serce swoją wizualną stroną, ale to nie wszystko.

MrGizmo szablon od Template Monster

Po pobraniu szablonu ze strony sklepu przeleciałem wzrokiem po dokumentacji szablonu oraz rozpocząłem instalację na wcześniej przygotowanej instalacji WordPressa. Po kilkunastu sekundach szablon został pomyślnie zainstalowany a ja mogłem przystąpić do jego konfiguracji.

Konfiguracja szablonu okazała się prostym i szybkim zabiegiem. Dzięki głębokiej integracji z konfiguratorem wbudowanym w WordPress większość funkcji motywu dostępna jest z jednego miejsca. Dla osób, które rozpoczynają budowanie strony od zera przyda się funkcja importu treści demo, która pozwala osiągnąć widok z prezentacji motywu.

Po włączeniu motywu i wykonaniu ostatnich szlifów wydaje mi się, że na niektórych zdjęciach nakładany kolorowy filtr bywa zbyt ciemny. Warto więc przygotować się na podmianę zdjęć przy niektórych wpisach zanim zdecydujemy się opublikować stronę.

Drugim elementem, który trochę obniżył moją ocenę to fakt, że motyw na starcie prosi o instalację całkiem sporej paczki wtyczek, z których części nie chciałem korzystać. Zauważyłem jednak, że jest to choroba trapiąca niemal każdy profesjonalny motyw pod WordPress w dzisiejszych czasach.

Podsumowując, szablon jest naprawdę dobrze zbudowany i w zasadzie poza kolorami i wtyczkami, o których wspomniałem wcześniej, nie ma się do czego przyczepić. Patrząc również na cenę szablonu, która nie przekracza 200zł można śmiało powiedzieć, że otrzymujemy świetną jakość motywu za niewielkie pieniadzę. Czy warto kupić szablon od Template Monster? Myślę, że śmiało mogę powiedzieć że tak!


  • Cena: 155 PLN
  • Wygląd: 9/10
  • Konfiguracja: 7/10
  • Jakość/cena: 9/10

 

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl