Aktualności

Vero – czyli serwis społecznościowy od nowa

Napisane przez Robert Miroszewski

Od jakiegoś czasu rośnie trend odchodzenia użytkowników z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych, czyli z Facebook’a oraz Instagram’a i chociaż narazie statystyki tego nie potwierdzają to jednak jest coś na rzeczy, patrząc na to jak szybko kompletuje swoją sieć nowa aplikacja Vero.

Vero w jasny sposób komunikuje swoją filozofię działania – stawiamy na prawdziwe relacje i informacje od ludzi, których chcesz śledzić. Z tego względu w Vero nie znajdziecie wątpliwie działającego algorytmu dobierającego treści, który na Facebooku nie jednych wprawia w stan poddenerwowania. Podobnie nie uświadczycie w nowej aplikacji reklam ani postów sponsorowanych i to, jak utrzymują twórcy ma się nie zmienić. Utrzymanie aplikacji właściciele chcą zapewnić wprowadzając opłatę za używanie aplikacji. Na ten moment, pierwszy milion użytkowników będzie mogło zarejestrować się za darmo i korzystać z darmowej opcji do końca życia – przynajmniej tak zapewniają twórcy.

Vero – czym się różni?

Cała idea wydaje się być naprawdę ciekawa. Vero bowiem upraszcza te zaawansowane systemy społecznościowe dostępne obecnie na rynku i łączy Facebooka i Instagrama w jedną spójną całość. Do dyspozycji użytkowników oddane są podstawowe funkcje takie jak publikowanie zdjęć, wideo czy linków. Do tego możemy używać hasztagów i oznaczeń. Aż i tylko tyle. Na swojej tablicy zobaczymy posty użytkowników, których dodamy do znajomych lub osób oznaczonych tylko jako obserwowanych. Całość obejrzymy w porządku chronologicznym – bo jak wspomniałem wcześniej, serwis nie wprowadza algorytmu dobierania i mieszania treści.

Osobiście jestem pełen nadziei i wiary, że pomysł Vero mocno się rozwinie. Koncepcja wydaje się być jak najbardziej trafna. Jeżeli dawne serwisy społecznościowe takie jak Grono czy Nasza Klasa określimy mianem usług społecznościowych w wersji 1.0, Facebook i Instagram w wersji 2.0 to bez wątpienia Vero wprowadza społecznościową część internetu na wyższy level 3.0.

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl