Recenzje Technologie

Google Pixel 2, największy konkurent iPhone’a

Google Pixel 2
Napisane przez Robert Miroszewski

Dokładnie 4 października 2017 roku Google zaprezentowało dwa nowe telefony – Google Pixel 2 oraz Google Pixel 2 XL. I chociaż od premiery minęło już parę ładnych miesięcy to jednak jest nadal o czym mówić. Telefony te wyznaczyły nowy standard urządzeń z Androidem i doskonale odpowiedziały na zapotrzebowanie rynku.

Jeżeli zapytasz właściciela iPhone’a co najbardziej lubi w produktach Apple to najczęściej uzyskiwaną odpowiedzią będzie: niezawodność, ekosystem, długie wsparcie oraz bezpieczeństwo. Te cztery filary powodują, że Apple jest największą firmą technologiczną na świecie. Te filary to także ogromna sprzedaż i dochody niewyobrażalne dla wielu dużych koncernów technologicznych.

Niezaprzeczalnie iPhone pod wieloma względami wyprzedzał telefony oparte o Androida, ale trend ten właśnie się odwraca. Ale zanim przejdziemy do głównego bohatera to wróćmy na chwilę do świata filarów Apple. Gdyby pod tym kątem spojrzeć na flagowe telefony z Androidem, to żaden nie spełnia wszystkich czterech filarów. Niezawodność niestety bardzo często okazuje się fikcją, nawet w bardzo drogich modelach z Androidem. Jeden ekosystem, współpracujący w pełni z innymi urządzeniami nie istnieje, długie wsparcie w Androidzie dochodzi do roku (u Apple nawet 5 lat), o aktualizacjach do najnowszej wersji oprogramowania nie wspomnę a bezpieczeństwo jest dalekie od ideału. Ze wszystkimi tymi ułomnościami zaczyna walczyć Google.

Google Pixel 2 to nowy standard

Telefon Pixel 2 i Pixel 2 XL uderzają w każdy z tych czterech filarów i zaczynają uwypuklać prawdziwe, ukryte dotąd zalety Androida. Niezwykła elastyczność tego systemu, duża swoboda działania użytkownika i wolność doboru urządzeń wielu producentów zostaje przez Google ucywilizowana. Sam Android w telefonach Pixel wydaje się być niezwykle dobrze zoptymalizowany i stabilny. Również współpraca z innymi urządzeniami Google została sprowadzona do jednej aplikacji, Google Home. Obiecywane na stronie sklepu Google wsparcie wynosi minimum 3 lata, dzięki czemu na bieżąco otrzymujemy najnowsze aktualizacje zabezpieczeń.

Patrząc na to, że korzystanie z produktów Apple sprowadza się do zamknięcia w jednym ekosystemie, z którego później bardzo ciężko się wydostać, to każdy użytkownik iPhone’a powinien zastanowić się nad przesiadką na Google Pixel 2 – póki nie jest za późno 😉

Ceny Google Pixel 2 w Polsce nie zachwycają, więc warto korzystać z okazjonalnych obniżek cen, jak np. ostatnio w tym sklepie.

Daj znać co ty sądzisz o flagowcu od Google? Czy warto mu zaufać?

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl