Aktualności

Google Assistant dostępny po Polsku? [Aktualizacja]

Napisane przez Robert Miroszewski

[Aktualizacja] Niestety jeszcze chwilę poczekamy na asystenta po Polsku. Chwilowe uruchomienie asystenta na moim smartfonie było prawdopodobnie testem, które akurat przeprowadzało Google na swoich środowiskach. Po kilkunastu minutach asystent wrócił do swojego ojczystego języka i nie było możliwości znów przestawić na język Polski.

Jakim było moje zdziwienie gdy w dniu dzisiejszym próbowałem wydać komendę nawigowania do ulubionej restauracji (oczywiście po angielsku) i asystent poinformował mnie, że od teraz mogę to zrobić w języku polskim.

Tak jest. W dniu dzisiejszym tj. 28 kwietnia 2018 roku Google uruchomiło Google Assistant w języku polskim. Jeżeli jesteś posiadaczem/ką telefonu z serii Google Pixel lub innego z dostępnym Google Assistant na pokładzie to sprawdź czy również możesz wywołać asystenta.

Piszę tego posta w trakcie podróży po Warszawie więc nie mogę określić jakie dokładnie funkcje zostały udostępnione. Polecam testować osobiście 🙂

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl