Aktualności Technologie

Hulajnogi Lime są już w Polsce. Odbierz darmowy przejazd!

Napisane przez Robert Miroszewski

Amerykański król elektrycznych hulajnóg, startup Lime wkracza do pierwszych miast w Polsce. Jeżeli myślałeś/aś, że środków transportu w dużych miastach już i tak jest wiele to teraz będzie jeden więcej.

Lime to system wypożyczania elektrycznej hulajnogi na minuty (bądź godziny). Startup ten działa w oparciu o znane już w Polsce rozwiązania. Sama idea wypożyczania oparta jest o ten sam mechanizm co zwykły carsharing i podobnie jak to kierowca musi zatankować wynajmowane auto aby jeździć, tak użytkownik hulajnogi też samodzielnie może ją naładować.

System promocji i poleceń działa natomiast podobnie do Ubera. Możemy polecać Lime innym osobom i wtedy obydwie strony otrzymują kupony zniżkowe. W przypadku Lime są to trzy kupony obniżające koszt wynajmu trzech kolejnych wypożyczeń.

Jeżeli chcecie otrzymać zniżkowe kupony, użyjcie tego kodu podczas rejestracji lub wpisując już bezpośrednio w swoją aplikację:

Kod: RNDVFC5

Ile kosztuje hulajnoga Lime?

Na dzień pisania tego artykułu nie jest to do końca jasne bo oficjalnych materiałów i cennika nie ma jeszcze w naszym języku. Sama aplikacja mobilna też miewa problemy z wyświetlaniem poprawnej waluty. Raz pokazuje złotówki, innym razem dolary.

Zakładając, że to tylko problemy z wyświetlaniem znaku dolara można założyć, że cena za wypożyczenie hulajnogi Lime to 2 zł na start + 50 gr za każdą rozpoczętą minutę jazdy.

Materiał li.me – elektryczne hulajnogi

Gdzie i kiedy można wypożyczyć hulajnogę?

Na ten moment hulajnogi są już dostępne we Wrocławiu. W trakcie przygotowania są Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź, Gdańsk i ich planowane uruchomienie powinno się odbyć niebawem.

Jeżeli mieszkasz w którymś z tych miast to już teraz zobaczysz w aplikacji mobilnej wyznaczone dozwolone strefy parkowania hulajnogi.

Czy to się przyjmie?

W dużych miastach ludzie często jeżdżą do pracy czy szkoły pokonując całą metropolię, niekiedy stojąc w korku czy czekając na spóźniający się autobus. Hulajnoga elektryczna może być ciekawym uzupełnieniem bazy rowerów publicznych, które jednak nie są dobrym rozwiązaniem dla ludzi leniwych.

Pytanie też, czy Lime byłoby gotowe do podjęcia współpracy z miastami, które mogłyby dołączyć hulajnogi do biletów komunikacji miejskiej. W niedalekiej przyszłości Warszawa planuje wdrożyć elektryczną kartę miejską, która idealnie pasowałaby do integracji z podobnymi usługami.

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl