Aktualności Gaming

World War 3 już na siebie zarobiło. Ogromny sukces Farm 51

Napisane przez Robert Miroszewski

Na długo przed premierą można było usłyszeć wiele nieprzychylnych opinii o World War 3. Rzeczywistość okazała się nieco inna a sama gra odniosła ogromny sukces, mimo że od premiery minęło zaledwie kilka dni.

World War 3 w pierwszych trzech dniach debiutu zarobił ponad 2,5 mln dolarów. Farm 51 podało również, że można mówić o całkowitym zwrocie kosztów i zaczyna liczyć zyski. Tak dobrych wyników nie spodziewał się chyba nikt. Akcje polskiego studia natychmiast podskoczyły do góry aby niedługo potem zaliczyć delikatną korektę:

Premiera gry odbyła się 19 października i niemal natychmiast zebrała lawinę negatywnych komentarzy. Z uwagi na ogromne zainteresowanie nie wytrzymały serwery. Studio reagowało niemal natychmiast i gra stawała się bardziej grywalna z godziny na godzinę.

Inwestorzy i recenzenci zinterpretowali bieżące problemy studia jako pozytywny sygnał i tak wartość Farm 51 urosła do ponad 50 zł za akcję.

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl