Aktualności Technologie

Rebtel – pierwszy darmowy operator GSM

Napisane przez Robert Miroszewski

Blisko miesiąc temu wystartował nowy, mobilny operator komórkowy w Polsce ze Szwedzkim rodowodem, firma Rebtel. Nie byłoby w tym nic ekscytującego, gdyby nie fakt, że firma oferuje nielimitowane rozmowy (w kraju do wszystkich, za granicą do użytkowników Rebtel), smsy i 1 GB internetu całkowicie za darmo!

Nie znajdziemy tu żadnych haczyków, opłat aktywacyjnych, umów czy ograniczeń. Formuła jest prosta, przejrzysta i co chyba oczywiste – najtańsza na rynku. Zamawiając kartę SIM z nowym numerem lub przenosząc swój obecny numer do Rebtel nie zapłacimy ani złotówki.

Jak w takim razie Rebtel zarabia?

Przede wszystkim na pakietach internetowych. Darmowe 1 GB nie starczy na wiele w dzisiejszych czasach więc będziemy chcieli dokupić kolejne pakiety. Te, o dziwo też wypadają najtaniej na rynku co powoduje, że oferta Rebtel jest najbardziej atrakcyjna na dzień dzisiejszy.

Darmowe rozmowy, smsy i internet w Rebtel

Dodatkowo firma może pobierać opłaty za połączenia międzynarodowe, które nie są w sieci wewnętrznej. Ale nawet te opłaty można zminimalizować lub pozbyć się ich całkowicie. Już Wam mówię jak!

Darmowe 15zł do wykorzystania w Rebtel

Podobnie jak u innych operatorów mobilnych tak i tu możesz dołączyć za pomocą polecenia. Jeżeli zarejestrujesz się do Rebtel z linku innego użytkownika to obydwoje dostaniecie na swoje konta aż po 15zł do wykorzystania! Jeżeli chcesz się zarejestrować i otrzymać wspomniane 15zł to możesz skorzystać z tego linku:

https://rebtel.app.link/IJ34b0aMER

Takim sposobem można korzystać z telefonu całkowicie za darmo, nawet do rozmów międzynarodowych.

Trochę szczegółów technicznych

Dystrybucja kart SIM i sam proces zamawiania został sprowadzony do absolutnego minimum. Wypełniamy prosty formularz i po chwili otrzymujemy informację, że kurier niedługo będzie się z nami kontaktował.

Ostatnimi dniami firma przeżywa prawdziwe oblężenie, przez co firma zaliczyła kilka organizacyjnych wpadek. Internauci zaczęli zgłaszać przypadki błędnie wysłanych kart SIM i nieautoryzowanego ich wykorzystania. Sama firma odniosła się do tych problemów i obiecała naprawę całej sytuacji.

Warto wspomnieć jeszcze o zasięgu. Rebtel korzysta z nadajników Plusa więc zasięg powinien być na dobrym poziomie (czego nie można powiedzieć o FOLX). Co do samej jakości rozmów to jeszcze nie mogę tego ocenić. Jeżeli macie już jakieś większe doświadczenia z tym operatorem to dajcie znać w komentarzach.

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl