Apple iPhone XR test
Technologie

iPhone XR – czy warto kupić tańszy smartfon od Apple?

Po obejrzeniu konferencji Apple, na której zostały zaprezentowane nowe iPhone’y miałem trochę mieszane uczucia. iPhone Xs wydawał się nieco zbyt mało rewolucyjny w stosunku do swojego poprzednika s iPhone Xs MAX zdawał się być przerośniętym bratem. Uwagę swoją więc skierowałem na iPhone’a XR, który swoją estetyką, ceną i podzespołami przemówił do mojego głosu rozsądku.

iPhone XR posiada nieco słabsze i tańsze wykończenie niż jego bogatszy brat, jednak nawet dla zaawansowanego użytkownika smartfonów nie powinien to być argument do zakupu iPhone’a Xs.

Tańszy model, pomimo zastosowania wyświetlacza z innej półki oraz aluminiowej obudowy na pierwszy rzut oka robi duże wrażenie. Telefon pewnie leży w dłoni, jest przyjemny w dotyku i może się podobać wizualnie nawet najbardziej wybrednym klientom.

Test iphone xr

Nie ma przerostu formy nad treścią

I to warto podkreślić. iPhone XR ma wszystko to czego można wymagać od porządnego flagowca a jednocześnie nie ma nic ponad to. Jest to po prostu dobrze zbalansowany telefon, w którym oszczędności nie poszły za daleko i których użytkownik nie odczuje.

Na tylnej obudowie znajdziemy tylko jeden aparat, który zrobi całkiem przyzwoite zdjęcia. Poza tym w standardzie znajdziemy ładowanie bezprzewodowe i funkcję Face ID. Przedni panel LCD jest jasny, ostry, z dobrze nasyconymi kolorami. Boczne ramki są minimalnie większe od tych z iPhone’a XS ale moim zdaniem nie jest to minus tego telefonu. Dzięki szerszej konstrukcji telefon naprawdę dobrze się obsługuje – nawet jedną dłonią.

Nie opłaca się kupować iPhone’a Xs

Mogę to stwierdzić z czystym sumieniem. Dosyć wysoka cena iPhone’a Xs nie zapewnia nam równie większej frajdy z używania tego telefonu. Dostajemy lepszy wyświetlacz i lepsze aparaty, które dla użytkownika nie wnoszą rewolucyjnej zmiany.

Podsumowując, tańszy nie zawsze znaczy gorszy. W tym wypadku mógłbym powiedzieć, że tańszy oznacza oszczędności w tych miejscach, w których nie obniża to użyteczności telefonu i frajdy z jego korzystania.