Artykuły Media

TOP 10 darmowe motywy pod WordPress

Szablon za darmo
Napisane przez Robert Miroszewski

Istnieją takie projekty, które chcielibyśmy zrealizować bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów. Warto w takich sytuacjach zwrócić się w stronę gotowego systemu CMS jakim jest WordPress. Często jednak aby mieć ładny wygląd i dużą funkcjonalność strony musimy zapłacić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za motyw. Dziś pokażę Wam, że za pomocą darmowych motywów pod WordPress możemy osiągnąć świetne efekty.

Jeżeli szukasz motywu WordPress pod sklep internetowy to zajrzyj tu TOP 10 Darmowe szablony WordPress pod własny sklep internetowy 2017

A teraz przejdźmy do samych motywów:

Furnicom

Furnicom darmowy motyw WordPress

Za pomocą tego motywu można zbudować stronę dla firmy oferującej meble i różne akcesoria dla wnętrz. Templatka ma elegancki projekt w którym główny nacisk został położony na jakościowe obrazki produktów i efekty animacyjne. Przy tym templatka nie jest przeciążona elementami graficznymi i skryptami. Dlatego strona będzie szybko ładować się.

Motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.1 i zawiera kluczowe wtyczki wchodzące w jego zestaw. Oprócz tego do templatki został dodany wizualny kreator stron Elementor. Za jego pomocą można łatwo zarządzać elementami na stronie według metody „Przyciągnij i Upuść”. Motyw także wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google.

Spello

Wordpress motywy za darmo

Ten motyw pasuje do tworzenia strony dla szkoły języków obcych. Chociaż może być przebudowany pod stronę personalną. Templatka posiada wszystkie niezbędne rozszerzenia i wygodne opcje personalizacji. Dlatego można szybko dopasować stronę do własnych potrzeb.

Funkcjonalność podanego motywu została realizowana w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework. To pozwala korzystać z rozwijanego menu, dynamicznego suwaka, projektów i serwisów Cherry, opinie klientów, galerii itd. Oprócz tego motyw jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress. To pozwala szybko dodać brakujące opcje na stronie.

Travelop Lite

Travelop darmowy motyw

Podany motyw idealnie pasuje do tworzenia bloga podróżniczego. Chociaż w razie potrzeby może być dopasowany do innych niszowych tematów. Tym bardziej, że w projekcie motywu nie były wykorzystane tematyczne elementy graficzne. Wystarczy zmienić zawartość artykułów i obrazki wyróżniające oraz zdjęcia w suwaku aby strona wyglądała inaczej. 

Motyw Travelop Lite zawiera podstawowe wtyczki i widgety Cherry. Oprócz tego templatka wspiera fonty webowe Google. To pozwala używać stylowe typografie do wyróżnienia zawartości tekstowych na stronie. Motyw także jest responsywny i przyjazny do SEO.

Bitunit Lite

Bitunit motyw WordPress

Ten motyw jest poświęcony kryptowalutom i pozwala zbudować również stronę firmową jak i blog personalny. Templatka posiada niezbędne wtyczki i widgety do prezentacji różnych informacji na stronie.  Oprócz tego motyw jest całkiem kompatybilny z popularnymi dodatkami ze strony wordpress.org. Więc możecie Państwo szybko wzbogacić stronę dodatkowymi funkcjami.

Motyw Bitunet Lite opiera się o Cherry Framework i posiada podstawowe wtyczki Cherry. Oprócz tego on zawiera Elementor Page Builder. Za pomocą tego ostatniego można szybko tworzyć unikatowe projekty stron i zarządzać elementami na nich dzięki metodzie „Przyciągnij i Upuśc”. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

Brillook Lite

Brillook szablon za darmo

Brillook Lite to kreatywny motyw do tworzenia blogów personalnych. W jego projekcie główny nacisk został położony na duże obrazki i typografie, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na wyświetlane tematy.  Także warto wydzielić duży suwak, który idealnie nadaje się do prezentacji najlepszych wpisów na blogu. W środku również znajdziecie ciekawe widgety, które możecie wstawić na tą stronę.

Motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.1. To pozwala korzystać z rozwijanego menu, dynamicznego suwaka, managera pasku bocznego, newslettera i pop’upu oraz opcji mediów społecznościowych. Templatka także ma czysty kod, który został zaprojektowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.    

Max Paxton Lite

Darmowy motyw WordPress

Za pomocą tego motywu możecie zbudować stronę personalną. Templatka ma elegancki projekt i posiada niezbędne funkcje do prezentacji waszych umiejętności w Sieci. Oprócz tego wszystkie opcje zarządzania wyglądem zostały przeniesione do sekcji „Personalizacja”. Dzięki temu możecie dopasować projekt do własnych potrzeb i obejrzeć zmiany w trybie rzeczywistym.

Do użytku dostępne są kluczowe rozszerzenia do tworzenia profesjonalnej strony. Wśród nich można wyróżnić MegaMenu, galerię TM, mediatekę, licznik umiejętności oraz opcje mediów społecznościowych. Motyw również jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przekładkami internetowymi.   

Calio

Darmowe szablony

Prowadzicie firmę oferującą usługi doradcze? Za pomocą tego motywu zbudujecie stronę, która na pewno przypadnie do gustu klientom. Projekt templatki został wykonany w jaskrawych kolorach i zawiera ciekawe efekty animacyjne. Przy tym te efekty nie będą odwracać uwagi odwiedzających podczas poszukiwania interesującej informacji.

Do motywu były dodane popularne wtyczki i widgety Cherry, co pozwala korzystać z szeregu funkcji. Oprócz tego motyw zawiera wizualny kreator stron Power Builder i ponad 25+ modułów treściowych. Za jego pomocą możecie dodawać elementy na stronę i zarządzać nimi za pomocą myszki. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

Kustrix Lite

Szablony stron www

To prosty i wygodny motyw do tworzenia blogu modowego. Chociaż można go w łatwy sposób dopasować pod inne tematy niszowe. Templatka ma uniwersalny projekt, szereg widgetów i rozbudowane opcje personalizacji. Także projekt motywu nie jest przeciążony skryptami, dlatego strona będzie miała dobre wyniki w testach Google PageSpeed i GTMetrix.

Motyw opiera się na Cherry Framework 5.0 i zawiera wizualny edytor stron Page Builder od zespołu ZEMEZ. Oprócz tego templatka jest kompatybilna z WPML, YoastSEO, MailChimp i innymi popularnymi wtyczkami do WordPress. Motyw także jest responsywny i przyjazny dla SEO.

Motyw Melissa

Szablon strony da fotografa

Za pomocą tego motywu można zbudować portfolio fotograficzne i dzielić się swoimi pracami w Sieci. Motyw ma nie tylko elegancki projekt, lecz także posiada rozbudowaną galerię TM. Także warto wydzielić wygodne opcje zarządzania wyglądem, które zostały umieszczone w sekcji „Personalizacja”. 

Podany motyw zawiera wszystkie niezbędne rozszerzenia do realizacji strony dla fotografa. Oprócz wspominanej galerii do użytku dostępne są MegaMenu, mediateka, formularz kontaktowy oraz opcje mediów społecznościowych. Motyw także wspiera fonty webowe Google. To pozwala używać 900 stylowych typografii do wyróżnienia zawartości na stronie.

Motyw Monstroid2 Lite

Szablon za darmo WordPress

Jest to ograniczona wersja motywu flagowego od zespołu ZEMEZ. Templatka ma taki sam projekt strony domowej jak i poprzednia wersja Monstroid2. Jednak jej funkcjonalność była uproszczona. Dlatego Monstroid2 Lite pasuje do tworzenia blogów i stron personalnych. Chociaż jest on kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress, co pozwala dodać nowe opcje na stronę.

Motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework i zawiera rozbudowane wtyczki Cherry. Oprócz nich do użytku jest dostępny wizualny edytor stron Power Builder. Motyw także wspiera fonty webowe Gogole i posiada mapę Google. Ma on czysty kod, który został stworzony w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. 

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl