Artykuły Technologie

Czy Airpods wypadają z uszu?

Airpods nie wypadają z uszu
Napisane przez Robert Miroszewski

Jest to prawdopodobnie najczęściej zadawane pytanie każdego, kto chciałby zakupić słuchawki od Apple. Najczęściej padającą odpowiedzią w takim wypadku jest “To zależy od Pana/Pani uszu”. Przeprowadziłem więc ćwiczenie, które dało mi nieco lepszą i bardziej precyzyjną odpowiedź.

Zacznijmy od tego, że Airpodsy nie mają identycznej konstrukcji jak Earpodsy (te z kabelkiem). Co prawda sama słuchawka wygląda bardzo podobnie, jednak już dalsza część różni się znacznie. Ma to olbrzymie znaczenie dla komfortu noszenia słuchawek. Bezprzewodowa wersja posiada wyciągnięty w dół walec, który przechowuje baterię i inne potrzebne do działania rzeczy. Pełni on też funkcję delikatnego obciążnika, który powoduje, że słuchawka leży pewnie w uchu.

Nie kieruj się samą opinią

“Jeżeli earpodsy wypadały ci z ucha to airpodsy też ci będą wypadać” – słyszeliście taką opinię? Można wsadzić ją sobie w buty. Airpodsy leżą w uszach dużo stabilniej i nie wypadają, nie ważne co byśmy robili. Brak kabelka oraz odpowiednie wyważenie słuchawek powoduje, że nawet nie drgną jeżeli ich nie dotkniemy.

Nie, Apple mi nie płaci za reklamowanie ich słuchawek. Robię to z własnej, nieprzymuszonej woli ponieważ są to najlepsze słuchawki jakie miałem w całym swoim życiu. A trzeba przyznać, że próbowałem kilku modeli dousznych i nausznych.

Najlepszym sposobem na przekonanie się, czy słuchawki te są dla Ciebie to po prostu przetestowanie ich. Sprawdź czy Twój znajomy nie ma takich słuchawek? Może da ci przymierzyć? Test powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Apple Airpods

Airpods to nie słuchawki idealne

Oczywiście znajdzie się też kilka wad tego produktu. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na etui, które po kilkunastu otwarciach i zamknięciach zaczęło się mocno rysować.

Drugą ważną kwestią jest fakt, że trzeba pamiętać o ich ładowaniu. Ale to akurat jest przypadłość wszystkich słuchawek bezprzewodowych. Dopóki człowiek nie wymyśli nieśmiertelnych baterii jądrowych to jesteśmy skazani na marne akumulatorki.

Trzecia i chyba ostatnia bolączka to cena. Jest to produkt od Apple więc wiadomo, że tanio nie będzie. Trzeba jednak powiedzieć sobie jasno – jest to produkt na lata. Trwałość i funkcjonalność w tak dobrym połączeniu musi po prostu kosztować więcej.

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl