Artykuły Technologie

Zmień oblicze aparatu w swoim smartfonie!

CLIPPO obiektyw
Napisane przez Robert Miroszewski

Nie od dziś wiadomo, że aparat w smartfonie to jeden z najważniejszych jego komponentów. Producenci prześcigają się w stworzeniu aparatu idealnego, który zrobi z nas rasowych fotografów, a w najgorszym razie gwiazdy instagrama. Sam śledząc ten rynek stwierdziłem, że od jakiegoś już czasu jest to dosyć nudna działka dla specy marketingowych.

Dlatego postanowiłem przetestować CLIPPO, czyli zewnętrzny obiektyw do aparatu w telefonie, który rozszerza możliwości standardowego szkła. CLIPPO przede wszystkim dodaje do naszego aparatu szeroki kąt. Dzięki temu możemy uchwycić znacznie więcej, zarówno na szerokich kadrach jak i w ciekawej interpretacji fotografii makro.

Pierwsze wrażenia

Na pierwszy rzut oka CLIPPO to niewielki kawałek tworzywa z kawałkiem szkła w środku. Jednak po wzięciu urządzenia do ręki okazuje się, że jest on zrobiony z naprawdę solidnych materiałów. Jest odpowiednio ciężki i solidny w dotyku. Na plus zasługuje również mocny i pewny uścisk klipsa, który ma za zadanie trzymać obiektyw na swoim miejscu.

W zestawie otrzymujemy również nasadkę na obiektyw, która pełni rolę osłony przed zarysowaniami i zabrudzeniami a także ochronny woreczek, w którym możemy transportować obiektyw.

Czy CLIPPO zdaje egzamin?

Wydaje się, że tak – ale nie z każdym smartfonem. W niektórych najnowszych modelach smartfonów zostały zamontowane szersze obiektywy. W takich wypadkach CLIPPO będzie nieco nachodzić na zdjęcie przykrywając jego rogi. Jednak jeżeli podłączymy obiektyw do standardowego aparatu smartfona to ten zacznie działać cuda.

CLIPPO test obiektywu do smartfona
Strona internetowa producenta www.clippo.pl

Wystarczy poruszyć nieco wyobraźnię aby zrobić naprawdę dobre i ciekawe zdjęcia. Przede wszystkim polecam popróbować fotografię makro, która przy szerokim kącie wychodzi naprawdę dynamicznie i ciekawie.

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl