Artykuły Gaming

Czy słuchawki mają znaczenie w gamingu?

słuchawki gamingowe creative
Napisane przez Robert Miroszewski

Pytanie dla bardziej doświadczonych graczy może się wydawać nie na miejscu. Jednak dla większości użytkowników początkujących jest to temat na naprawdę długą rozprawkę. W grę wchodzi niekiedy nawet kilkaset złotych za odpowiednią parę słuchawek. Czy zatem warto inwestować pieniądze w sprzęt o lepszej jakości? 

O ile na powyższe pytanie mogę odpowiedzieć twierdząco to jednak należałoby tę odpowiedź uzupełnić. Jeżeli zależy nam na dobrych, ekscytujących wrażeniach podczas grania to warto zaopatrzyć się w lepszy model słuchawek. Dźwięk to jedna z warstw, które pozwalają lepiej poczuć klimat gry, ale nie tylko. W wielu grach zespołowych online dobre słuchawki są wręcz niezbędne. To one pozwolą uniknąć ataku ze strony skradającego się wroga.

Ile kosztują słuchawki dobrej jakości?

W kategorii słuchawek gamingowych znajdziemy modele w przedziałach cenowych od 30zł do nawet 3000 zł. To prawda, rozstrzał jest pokaźny, jednak nie zawsze wybór tych najdroższych modeli będzie najbardziej odpowiedni.

Znacznie częściej powinniśmy sięgać po sprzęt ze średniej półki cenowej. W tym wypadku mam na myśli pułap 70 – 200 zł. W tych widełkach znajdziemy całą masę naprawdę dobrej jakości słuchawek, które spełnią nasze oczekiwania.

Modele o najwyższych cenach są przeznaczone zazwyczaj dla graczy profesjonalnych, dla których codzienna rozgrywka jest jednocześnie pracą. Dla przeciętnego gamera, który może być nawet zaawansowanym graczem polecam sprawdzony i niedrogi model Creative Tactic.

Creative Tactic

Wysokiej jakości dźwięk w dobrej cenie!

Creative Tactic 3D Sigma Sound Blaster znajdziemy w cenie 99zł za sztukę i trzeba przyznać, że jest to bardzo atrakcyjna cena w stosunku do jakości jaką otrzymujemy. 

Sprzęt gwarantuje moc wrażeń dzięki przestrzennej scenie dźwięku oraz wspaniałym głośnikom. Dodatkowo otrzymujemy sprawdzony system SBX Pro Studio Surround, który doskonale sprawdza się przy emitowaniu dźwięków wystrzałów, kroków czy szurania. 

Słuchawki sprzedawane są w zestawie z adapterem Dual Mode. Tryb Dual Mode pozwala podłączyć zestaw do gniazda mini jack w komputerze PC bądź Mac lub skorzystać z adaptera Dual Mode USB i cieszyć się pełnią możliwości technologii TruStudio Pro.

Słuchawki gamingowe

Podsumowanie

Dobrej jakości słuchawki nie muszą być drogie. Przykład Creative Tactic 3D pokazuje, że w cenie do 100zł otrzymujemy sprzęt wysokiej jakości z funkcjami modeli high premium. Wybierając nawet jakiekolwiek inne słuchawki, pamiętajmy aby zwracać uwagę na producenta. Zakup tanich modeli z Chin nie raz może się skończyć przykrym rozczarowaniem. Podobnie jak z książką – słuchawek nie oceniaj po okładce (obudowie 😉 )

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl