Artykuły Technologie

Google Assistant po polsku nadal nie u wszystkich użytkowników

Napisane przez Robert Miroszewski

Jeżeli szukaliście jakiejś jaskrawej, łatwej do pokazania różnicy pomiędzy Google i Apple to mam coś dla Was. Jest nią sposób wdrażania i uruchamiania usług. Minęły trzy dni od premiery asystenta Google w języku polskim a nadal nie wszyscy użytkownicy mogą z niego skorzystać.

Trzeba przyznać, że pomimo swoich licznych wad Apple posiada jedną zasadniczą zaletę. Ta zaleta to zorganizowanie egzekwowanie. Jeżeli Apple ogłosi, że jakaś funkcjonalność ma być wdrożona o godz. X to właśnie o tej godzinie pojawia się na urządzeniach wszystkich wskazanych urządzeń.

Z premierami Google jest za to bardzo różnie, o czym możemy się przekonać oczekując na asystenta Google w naszym języku. Dokładnie 15 stycznia została ogłoszona premiera tej usługi czyli dokładnie trzy dni temu. Finalnie jednak na dzień dzisiejszy dostęp do usługi posiada ok 95% urządzeń z Androidem oraz 0% urządzeń z iOS.

O ile sytuacja dla Androidowców wygląda już dosyć dobrze o tyle użytkownicy iPhone’ów nadal nie mogą nawet pobrać aplikacji asystenta ze sklepu AppStore. Nie trzeba być geniuszem marketingu aby wiedzieć, że rozwlekanie premiery ważnej usługi na dni lub tygodnie spowoduje jedynie frustrację jej użytkowników. Niemniej trzymajmy kciuki za Google aby udało się uruchomić asystenta na wszystkich urządzeniach jeszcze w tym miesiącu.

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl