Aktualności

Netflix zmienia cennik

Netflix zmienia cennik
Napisane przez Robert Miroszewski

Rozwój platform streamingowych jest bardzo szybki. Przykładem jest tutaj Netflix, który można śmiało powiedzieć zdominował rynek filmów i seriali, które można oglądać w internecie. Coraz więcej osób zaczyna korzystać z video dostępnego online na życzenie a konkurencja się powiększa, dlaczego więc pojawiają się podwyżki cen?

Krótko o Netflixie

Dla przypomnienia warto dowiedzieć się jak wszystko się zaczęło. Netflix został założony w 1997 roku i sprzedawał filmy na DVD drogą pocztową. Rozwój firmy cały czas postępował i w 2007 roku firma rozszerzyła działalność o media strumieniowe. Wszystko zaczęło się od Ameryki, ponieważ stamtąd pochodzi. Jednak widząc jakie zyski przynoszą media streamingowe, netflix w 2016 roku zniósł blokady na 150 krajów. 

Cennik Netlix

Pierwsze ceny za abonament Netflixa były zbliżone do cen dostępnych w Europie Zachodniej. Dotychczasowe ceny wyglądały następująco:

– pakiet podstawowy 32 zł- umożliwia oglądanie tylko na jednym urządzeniu

– pakiet standard 42 zł- umożliwia oglądanie na dwóch urządzeniach

– pakiet premium 52 zł- umożliwia oglądanie na czterech urządzeniach

Dzieląc pakiet premium na 4 osoby, bo tak najczęściej robią ludzie można sporo zaoszczędzić. W tym przypadku wychodzi po 13 zł od osoby.

Nowe ceny Netflixa

Ceny zostały zmienione, niestety tylko na wyższe . Wchodząc na stronę można zauważyć, że ceny wynoszą odpowiednio 34, 47 i 60 zł. Jednak patrząc co jakiś czas na cennik, można zauważyć, że ceny cały czas się zmieniają. Według amerykańskich źródeł wynika to z testów, które są przeprowadzane w różnych krajach.

Właściciele platformy chcą zobaczyć czy spadnie popyt na oglądanie filmów i seriali, a także jak mocno mogą podnieść cenę. W Ameryce ceny zostały zmienione na stałe, a jeśli chodzi o Polskę to nie wiadomo kiedy ma wejść w życie nowy cennik. Co ciekawe Netflix myśli również o usunięciu darmowego miesiąca, który jest obecnie dodawany do każdego pakietu. Każdy może przez miesiąc za darmo sprawdzać platformę Netflix i zdecydować czy chce ją kupować czy też nie.

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl