Aktualności

Startuje Innogy GO! Pierwszy elektryczny car sharing w Warszawie.

Innogy GO! Carsharing elektryczny
Napisane przez Robert Miroszewski

W marcu ubiegłego roku miałem okazję testować elektryczny car sharing od Innogy. Test był skromny ale jego wyniki zaskoczyły chyba wszystkich. Popularność kilku rozstawionych po Warszawie samochodów była tak duża, że Innogy niemal natychmiast rozpoczęło prace nad większym projektem. Tak narodziło się Innogy GO!, które wystartuje już 3 kwietnia 2019r. Pierwszy elektryczny car sharing w Warszawie jest jednocześnie największym tego typu projektem w Polsce. A to dopiero początek!

Ponad 500 samochodów elektrycznych na ulicach Warszawy!

Elektryczna flota Innogy będzie się opierać na 500 sztukach BMW i3, które najlepiej wypadły również w teście przeprowadzanym rok temu. Auta będą dostępne w wersji standardowej oraz w wersji sport, za którą będziemy musieli dopłacić nieco więcej.

Poruszanie się samochodami elektrycznymi w Warszawie ma kilka dodatkowych zalet. Oprócz darmowego parkowania możemy też zupełnie legalnie poruszać się bus pasami. Na wielu zatłoczonych arteriach może być to zbawienny element. Jeżeli dodamy do tego brak emisji spalin oraz dużą frajdę z użytkowania auta to okazuje się, że projekt spisany jest na murowany sukces.

Innogy GO! Ile to kosztuje?

System płatności został sprowadzony do najprostszej postaci. Po zainstalowaniu aplikacji na smartfona i podpięciu karty możemy rozpocząć wynajmowanie auta. Pierwsze 15 minut otrzymujemy za 1 grosz, każda kolejna jazda liczona jest już zgodnie z cennikiem.

Płacimy tylko za czas użytkowania pojazdu, bez względu na to ile kilometrów nim zrobimy. Za minutę jazdy standardową wersją BMW i3 zapłacimy 1,19 zł. Wersja sport natomiast będzie nas kosztować 1,49zł za każdą minutę jazdy. I to cały cennik, opłat dodatkowych brak.

Dla klientów, którzy chcieliby wynająć auto na dłużej są pakiety dodatkowe w cenie 239 i 299 zł. Za taką kwotę możemy jeździć autem bez limitu przez całą dobę.

Dlaczego warto korzystać z car sharingu?

Z punktu widzenia miejskiego planisty, car sharing jest doskonałym złotym środkiem. Daje mieszkańcom możliwość poruszania się po mieście autem przy jednoczesnym ograniczeniu posiadania aut na własność. Jak duży jest to problem możemy się przekonać wybierając się o godz. 20 na typowe Warszawskie osiedle. Ilość samochodów zaparkowanych pod blokami i kamienicami jest tak wielka, że zaczynamy się zastanawiać gdzie mieszkają wszyscy właściciele tych aut. Niejednokrotnie można by to nazwać plagą.

Jednym z elementów pozwalającym pozbyć się aut z przestrzeni publicznej jest właśnie car sharing. Mieszkańcy dużych miast często nie potrzebują samochodu codziennie a korzystają z niego sporadycznie. Z tego względu jeden samochód w systemie car sharingu może zastąpić kilka samochodów, kilku rodzin zamieszkujących to samo osiedle.

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl