Gaming

Microsoft w akcji! Czy nowy Xbox zmiecie ze sklepowych półek PlayStation?

Xbox Anaconda
Napisane przez Robert Miroszewski

Maniacy konsol dzielą się na dwa obozy – tych, którzy grają na Xboxie oraz tych, którzy wolą PlayStation. Z najnowszych statystyk wynika, że to PS4 wiedzie prym wśród miłośników gier. Microsoft jednak się nie poddaje. Mają plan, który może nieźle namieszać w wirtualnym świecie gier. Czy plan ma szansę się powieść? Sprawdzamy! 

Faktem jest to, że kolejny Xbox musi okazać się strzałem w dziesiątkę. W przeciwnym razie gigant jakim jest Microsoft może popaść w niezłe tarapaty. Xbox 360 wciąż jest wspominany przez rzeszę wiernych fanów. Czy tym razem technologicznemu gigantowi uda znów wzbić się na wyżyny swoich możliwości? Znana jest już nazwa nowego modelu – a nawet dwóch modeli! Tak jest, jak walczyć, to na ostro!

Dwie wersje nowego Xbox’a

Ponoć Microsoft zaproponuje graczom Xbox Anacondę oraz Lockharta. Dlaczego aż dwie wersje? Okazuje się, że druga ma nie opierać się na napędzie optycznym. Będzie ponoć bazować na cyfrowej dystrybucji, a także streamingu! Oczywiście nie są to pewne informacje, jednak gdyby się potwierdziły, z pewnością wywołałyby wiele okrzyków radości. Bez pobierania, bez czekania – włączasz i grasz! Czyż to nie cudowne?

Brzmi to jak melodia przyszłości, ale być może już w 2020 roku to marzenie wytrawnych graczy się ziści! Nad tym projektem Microsoft podobno cały czas pracuje. Jego nazwa to XCloud, a ma być on obsługiwany przez tablety, telefony oraz inne urządzenia, które mają dostęp do internetu (kto wie, przez co będziemy nawiązywać łączność z siecią w 2020 roku).

Xbox Anaconda – czyli klasyk

Xbox Anaconda ma być wersją bardziej standardową. Napęd optyczny to sprawdzony element konsoli, którego działania nikomu nie trzeba przedstawiać. Oczywiście w tej konsoli, oprócz tradycyjnych elementów, mamy spotkać się także z technologicznymi bajerami.

Szczegóły mamy poznać jeszcze w tym roku. Czekamy zatem z niecierpliwością. Walka między dwoma konsolowymi gigantami trwa. Zwycięży Microsoft czy Sony? Przekonamy się wkrótce! A nie wiemy jeszcze co ciekawe szykuje dla nas Sony. Pewne jest jedno – na pewno nie będzie chciał pozostać w tyle…

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl