Aktualności Technologie

Huawei nie zapomina o klientach z mniej zasobnymi portfelami. P30 Lite od 8 kwietnia

Huawei p30 lite
Napisane przez Robert Miroszewski

Huawei nie poprzestaje w swojej ekspansji na rynku smartfonów. Dopiero co odbyła się premiera flagowych modeli P30 oraz P30 Pro a producent już zapowiedział alternatywę dla wspomnianych urządzeń czyli model P30 Lite. Jak sama nazwa wskazuje smartfon ten skierowany jest do trochę mniej wymagających użytkowników i ma przyciągnąć do siebie klientów szukających urządzenia ze średniej półki cenowej.

Wszystko co już wiemy o P30 Lite

Co zatem wiadomo już o nowym ,,średniaku” od chińskiego producenta. Otóż ujawniono bardzo wiele. Zacznijmy od tego, że model P30 Lite ma zostać wyposażony w 6,15 calowy ekran, którego rozdzielczość będzie wynosić 2312×1080 pikseli. Na wspomniany ekranie nie zabraknie oczywiście popularnego ostatio wcięcia w postaci łezki gdzie znajdować będzie się aparat do selfie. Przednia kamera ma mieć rozdzielczość aż 32 megapiseli i zostanie wyposażona w przesłonę ze światłem f/2.0. Plecy telefonu nawiązywać będą natomiast stylistyką do innych rozwiązań producenta. Mowa tutaj o klasycznej gradientowej kolorystyce. Oprócz tego na plecach telefonu znajdzie się miejsce dla czytnika linii papilarnych.

Wiemy zatem jak będzie się prezentował P30 Lite z zewnątrz. Teraz pora na garść informacji na temat podzespołów urządzenia. Otóż sercem smartfona będzie procesor HiSilicon Kirin 710 wspierany przez układ graficzny Mali-G51 MP4. Jest to zatem takie samo duo, jakie znaleźć można było w debiutującym jakiś czas temu modelu P Smart 2019.

Mocne podzespoły

Oprócz tego na pokładzie urządzenia ma znaleźć się miejsce dla 6 GB pamięci typ RAM oraz 128 GB na dane użytkownika. Jednym z bardziej charakterystycznych elementów modelu P30 Lite będzie natomiast potrójny aparat. W jego przypadku główny obiektyw ma mieć rozdzielczość 24 megapiskeli i wspierać go mają dwa pozostałe aparaty – jeden 8-megapiselowy oraz drugi 2-megapikselowy, którego głównym zadaniem ma być określanie głębi zdjęć.

Producent poinformował również, że aparat zostanie wyposażony w technologię stabilizacji obrazu co znacznie ułatwi wykonywanie dynamicznych ujęć. Huawei pamięta również o potrzebach użytkowników korzystających ze słuchawek i postanowił zadbać o to aby w telefonie nie zabrakło gniazda słuchawkowego 3,5 mm. O długość czasu działania urządzenia ma zadbać natomiast bateria o pojemności 3340 mAh.

Model P30 Lite ma zadebiutować na rynku już 8 kwietnia. Niestety na ten moment producent nie ujawnił ceny urządzenia, ale na podstawie doświadczenia i podanej specyfikacji można spodziewać się, że będzie ona oscylować w okolicach półtora tysiąca złotych.

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl