Gaming

Nie lada gratka dla fanów gier! Konsola funkcją w przeglądarce!

Google Stadia
Napisane przez Robert Miroszewski

Przyszłość gamingu – Google ma swoją wizję na ten temat. Koniec z ciężkimi pudłami, które się kurzą i zajmują miejsce pod telewizorem. Przyszłością dla graczy ma być… Google Stadia, czyli konsola, która jest funkcją w przeglądarce Chrome.

O tym, że firma Google przygotowuje swoją wersję konsoli do gier słyszeliśmy już od jakiegoś czasu. Teraz marka przedstawiła swój pomysł na nowoczesną rozrywkę podczas GDC 2019. Wszyscy spodziewali się nowej konsoli, a tu niespodzianka!

Google Chrome na sterydach

Okazuje się, że wyczekiwana konsola to tak naprawdę funkcja w przeglądarce Chrome. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników, ponieważ ze Stadii będzie można korzystać na niemal każdym urządzeniu, które pozwala na uruchomienie omawianej przeglądarki. W tym przypadku Google chce rozbudowywać wcześniej proponowane usługi.

Jest to rozwiązanie, które ma stać się przyszłością wszystkich graczy, świadczy  o tym samo hasło reklamowe – „The future of gaming is not a box. It’s a place”. Z pewnością brzmi dość górnolotnie, a już niebawem ma okazać się, czy rzeczywiście produkt spełni oczekiwania użytkowników.

Dobra wiadomość na pewno jest taka, że Google zapowiedział, że każdy klient otrzyma do swojej dyspozycji większą moc obliczeniową, niż ta oferowana przez Playstation 4 i Xboxa One! Razem wzięte… Rozdzielność 4K już nie zadowala producentów, choć na premierę taka ma zostać uzyskana. W późniejszym czasie rozdzielczość ma dojść do wyniku 8K.

Tryb wieloosobowy w wydaniu PRO

Największym atutem tego projektu może okazać się fakt, że użytkownicy bez żadnych problemów będą mogli korzystać z trybu wieloosobowego. Serwery mają być aż tak stabilne i mocne, że taka rozgrywka ma nie stanowić żadnego problemu. Zerowy spadek płynności w tym przypadku na pewno będzie świetną informacją dla osób, które chcą grać na konsoli całymi rodzinami.

Google zapowiada również, że powstanie specjalny kontroler, który będzie opcjonalnym wyposażeniem. Jego nazwa to The Stadia Controller. Dodatkowy plus jest taki, że Stadia będzie w pełni zintegrowana z platformą YouTube. A premiera konsoli już w… tym roku! Czekamy z niecierpliwością.  

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl