Recenzje Technologie

HP OfficeJet Pro – takiej mocy jeszcze nie widzieliście!

Napisane przez Robert Miroszewski

Olbrzymia wydajność, niezawodność, intuicyjne funkcje smart, jakość wydruku gwarantowana przez HP – tak w kilku określeniach mogę ocenić OfficeJet Pro 9023, drukarkę dla profesjonalistów, którą nie położył żaden prowadzony przeze mnie test! Jesteście ciekawi/e jakie jeszcze zalety i wady znalazłem w tym sprzęcie? I czy warto go kupić? Zapraszam do recencji!

HP postawiło na niezawodność i intuicyjną obsługę

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru sprzętu drukującego przez profesjonalistów jest z pewnością niezawodność. W trakcie drukowania projektów, materiałów dla klientów czy obszernych umów prawniczych nie ma miejsca na niedoskonałości i walkę z zacinającym się sprzętem. Urządzenia biurowe muszą charakteryzować się stanem niezawodnej, ciągłej gotowości do pracy a elementy eksploatacyjne powinny być możliwe do wymiany w kilka chwil przez zwykłego pracownika biurowego. Ma być szybko, prosto, niezawodnie i zawsze w wysokiej jakości.

Na takie potrzeby ma odpowiadać HP OfficeJet Pro w wersji 9023. Najnowsze dziecko HP ma przed sobą postawionych wiele zadań ale patrząc na jakość i pomysłowość wykonania – uważam, że doskonale sobie z tymi zadaniami poradzi.

HP OfficeJet Pro 9023 - wydajne urządzenie wielofunkcyjne z funkcjami smart
Pomimo dużej wydajności i podwójnemu podajnikowi papieru HP OfficeJet Pro 9023 zachowuje kompaktowe wymiary.

Funkcje smart, które pomagają zapomnieć o obsłudze urządzenia

Niektórzy producenci urządzeń biurowych, ale również tych konsumenckich zapominają o tym, że funkcje inteligentnego zarządzania drukowaniem powinny ułatwiać a nie utrudniać życie. W przypadku serii OfficeJet Pro nie mamy pięknych sloganów reklamowych o świetnej inteligencji urządzenia. W zamian otrzymujemy kilka naprawdę dobrze dopracowanych funkcji, które pomagają w codziennej pracy.

Inteligentne zarządzanie zadaniami “Smart tasks” to nie tylko płynna kolejka czynności do wykonania ale również szereg usprawnień, dzięki którym na niektórych zadaniach możemy zaoszczędzić nawet połowę czasu.

Na uwagę zasługuje także fakt, że dzięki odpowiedniemu API jesteśmy w stanie zsynchronizować dokumenty z popularnymi aplikacjami biurowymi i w ten sposób automatycznie segregować dokumenty.

Język polski w urządzeniu HP OfficeJet Pro 9023
Wygodny ekran z systemem obsługi w języku polskim
Funkcje smart dla profesjonalistów w HP OfficeJet Pro 9023
Zaawansowane funkcje dostępne tylko w urządzeniach dla profesjonalistów

Całość zsynchronizowana z aplikacją HP Smart

Do dyspozycji użytkownika producent oddaje aplikację na urządzenia mobilne HP Smart, dzięki której możemy zarządzać drukowaniem z dowolnego miejsca a także sprawdzać i zarządzać kolejką Smart Tasks.

Aplikacja pozwala również skanować dokumenty za pomocą smartfona a następnie przesłać skan prosto do drukarki. Dzięki temu cała zabawa w wysyłanie i kopiowanie dokumentów ze smartfona na komputer staje się zbędna.

Dzięki aplikacji HP Smart możemy zsynchronizować nasze urządzenie z takimi usługami jak Dropbox, Google Drive czy Facebook.

Oprócz zaawansowanych funkcji producent nie zapomniał również o prostym procesie sparowania drukarki z aplikacją.

Ocena końcowa
 • 8.5/10
  Jakość wykonania - 8.5/10
 • 9.3/10
  Jakość wydruku - 9.3/10
 • 9.1/10
  Funkcjonalność - 9.1/10
 • 9.1/10
  Niezawodność - 9.1/10
9/10

Podsumowanie

HP OfficeJet Pro 9023 został tak pomyślany aby doskonale uzupełniać środowisko teleinformatyczne, w którym się poruszamy. Wszystkie nasze usługi, konta społecznościowe firmy i urządzenia mobile jesteśmy w stanie w prosty sposób skojarzyć z urządzeniem i w ciągu kilku chwil wydrukować dokumenty znajdujące się zarówno na dysku twardym laptopa jak i w chmurze. Urządzenie w czasie testów spisało się na medal więc z całą pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl