Aktualności

Google Pixel 4 – wszystko co wiemy do tej pory

Napisane przez Robert Miroszewski

Już 15 października Google zaprezentuje swój nowy telefon – Pixel 4 i Pixel 4 XL. Niespodzianki nie będzie, gdyż wszystkie istotne informacje a nawet zdjęcia smartfona już od dawna pojawiają się w sieci. To właśnie dzięki tym przeciekom wiemy jak będzie wyglądała nowa seria Pixel.

Pixel 4 i Pixel 4 XL – design

Zeszłoroczne Pixel’e zszokowały wszystkich blogerów i recenzentów swym ogromnym notchem, wgryzającym się w górną część ekranu w sposób dotąd niewidoczny w smartfonach. W tegorocznych modelach wcale nie będzie lepiej. Co prawda notcha już nie ma ale za to otrzymujemy ogromną górną ramkę, w której ukryte zostały czujniki oraz aparat do selfie

Duża górna ramka była czymś akceptowalnym w Pixel 2 XL, ale dziś, w 2019 roku takie elementy designu są po prostu przestarzałe.

Na plus zasługuje tylna obudowa nowego flagowca od Google, która moim zdaniem prezentuje się znacznie lepiej niż np. w iPhone’ach.

Google nie potrafi (lub nie chce) trzymać tajemnic

Od dłuższego już czasu wiemy nie tylko jak będzie wyglądał Pixel 4 ale również co będzie miał w środku. Niemal pewne jest, że w środku znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 855, 6GB RAM oraz do 256 GB pojemności. Jeżeli chodzi o wyświetlacz to spodziewamy się ekranu o przekątnej 6,23 cala, proporcjach 19:9 i rozdzielczości 3040×1440 pikseli.

Na uwagę zasługuje również fakt, że nowe Pixele będą mogły się przełączać z odświeżania w 60 Hz do 90 Hz.

Czy będzie Pixel Watch?

Jedyną zagadką i jednocześnie wyczekiwaną kwestią jest to, czy na tegorocznej premierze Google pokaże w końcu swój własny smartwatch? Nie jest bowiem tajemnicą, że firma pracuje nad tego typu rozwiązaniem, jednak akurat w tym przypadku skrzętnie ukrywane są szczegóły tych prac.

Fani od dłuższego już czasu wyczekują oryginalnego smartwatcha prosto od Google. Nie da się bowiem prowadzić własnej, nowoczesnej linii smartfonów bez uzupełnienia jej produktami dodatkowymi, do których należy również smartwatch.

Czy warto czekać na premierę?

I tak i nie. Jeżeli czekasz jedynie na prezentację serii Pixel 4 i Pixel 4 XL to tak naprawdę już teraz wiesz o nich wszystko i na prezentacji raczej nie dowiesz się niczego nowego. Warto jednak obejrzeć pokaz Google, gdyż może w końcu zostanie zaprezentowany Pixel Watch albo plany rozwoju dodatkowych urządzeń. Tego niestety (na szczęście) nie wiemy i może dlatego warto odpalić YouTube’a właśnie 15 października.

O autorze

Robert Miroszewski

Pasjonat technologii, gadżeciarz i zapalony gracz. Słowem - człowiek procesor. Bez smartfona nie wybierze się z domu nawet na moment. W pracy spełnia się w roli managera a w ramach realizowania pasji pisze teksty na webhammer.pl